Album "KRONIKA PRAŻANEK"

W dniu 6 września 2016 roku doszło do spotkania z Panem Eugeniuszem Majchrzakiem, który opiekował się Zespołem Wokalnym PRAŻANKI przez cały okres jego działalności. Okazja do spotkania była WSPANIAŁA! Było to wręczenie Panu Eugeniuszowi Majchrzakowi Albumu będącego Kroniką Zespołu Wokalnego PRAŻANKI za lata 2009-2015.

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy "Praska Biesiadownia" - 17 czerwca 2015 r.

Tegoroczny Festiwal Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe, odbył się pod hasłem "Praska Biesiadownia". Jak sama nazwa wskazuje prezentowane tam były popularne piosenki biesiadne. Wykonawcami byli soliści-amatorzy skupieni w placówkach działających na terenie prawobrzeżnej Warszawy w Ośrodkach Pomocy Społecznej i Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Koncert Zespołu Wokalnego Prażanki - 8 stycznia 2015 r.

Na zaproszenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Radości, ul. Olchy 8 Zespół Wokalny "Prażanki" Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie wystąpił z koncertem w dniu 8 stycznia 2015 r.

Przegląd TERAZ MY - 23 listopada 2014 r.

Zespół Prażanki został zaproszony przez Dom Kultury Włochy do udziału w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "TERAZ MY".

Koncert Prażanek - 3 stycznia 2014 r.

W dniu 26 listopada 2013 roku Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Szubiskiej 4 w Warszawie wystąpił do Praskiego UTW przy WSM w Warszawie z zapytaniem "Czy istnieje możliwość gościnnego bezpłatnego zaprezentowania Seniorom z ZOL twórczości przez Zespół Wokalny Prażanki w celu wzajemnej aktywizacji?".

XI Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "TERAZ MY"

Organizatorem XI Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "TERAZ MY" był Dom Kultury "Włochy" z siedzibą w Warszawie przy ul. Bolesława Chrobrego 27.

Jego celem była:

a) aktywizacja amatorskiego ruchu artystycznego seniorów;

b) możliwość prezentacji osiągnięć artystycznych seniorów;

c) wymiana doświadczeń, konfrontacja dokonań artystycznych środowisk twórczych seniorów.

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy

"...chodź na Pragie" taki motyw przewodni przyświecał organizacji tegorocznego Festiwalu, który odbył się 19 czerwca 2013 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Pan Tomasz Kucharski. W Festiwalu wzięli udział seniorzy, miłośnicy muzyki i śpiewu skupieni w placówkach z Dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Wokaliści prezentowali się z towarzyszeniem warszawskiej kapeli akustycznej CzessBand.

Koncert PRAŻANEK w DOS im. Matysiaków w Warszawie

W dniu 7 marca 2013 roku z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet nasz Zespół Wokalny Prażanki dał koncert w Domu Opieki Społecznej im. Matysiaków na Saskiej Kępie, ul. Arabska 3.

XII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Festiwal odbywał się w dniach 2-3 lutego 2013 roku w Domu Kultury Zacisze. Do udziału w tym wydarzeniu został zaproszony także nasz Zespół Wokalny PRAŻANKI Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, prowadzony przez Pana Eugeniusza Majchrzaka.

Zespół wokalny

Zespół wokalny powstał z początkiem roku akademickiego 2009/2010 z inicjatywy doc. dr Krystyny Jachny, opiekuna Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.


Na pierwsze zajęcia zgłosiło się 10 osób, ale na następne przyszło już 18 osób. Ponieważ zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, pierwszą propozycją znanego kompozytora p. Eugeniusza Majchrzaka - prowadzącego zespół - było przygotowanie kilku kolęd. Występ zespołu zarówno w środowisku słuchaczy PUTW, jak również pracowników naukowych i administracyjnych WSM spotkał się z owacyjnym przyjęciem.

Obecnie trwają próby partii zbiorowych do udziału w widowisku muzycznym - "Krakowiacy i Górale". Jednocześnie przygotowujemy się do wykonania utworów powszechnie znanych jak: "Kwiaty polskie", "Pamiętajcie o ogrodach", i in. z okazji 15-lecia istnienia naszej Uczelni, które odbędzie się w czerwcu br. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, są sympatykami wokalistyki do udziału w naszych zajęciach - w myśl maksymy "Idź tam, gdzie śpiewają, źli ludzie pieśni nie znają".

 

Wydarzenia Zespołu

 

Please publish modules in offcanvas position.