Spotkanie organizacyjne - 10 października 2016 roku

Spotkanie otworzyła Pani Kierownik PUTW mgr Aneta Pawłowska. Powitała zebranych Słuchaczy PUTW oraz gości. Wstępnie poinformowała o planach na najbliższy semestr.

Następnie nastąpiła część dotycząca proponowanych zajęć dla słuchaczy. Pierwsza występowała psycholog i trenerka Pani Karina Tomczyk wraz ze swoim zespołem trenerskim zachęcając do wzięcia udziału w warsztatach "Akademia Seniora". Objaśniała czym zajmuje się Akademia Seniora. Przeprowadzono również kilka przykładowych ćwiczeń.

Na spotkanie organizacyjne zostali zaproszeni również prowadzący zajęcia z tańca towarzyskiego i Ladies Latino Pan Marcin Głuc i Pani Joanna Laskowska oraz prowadzący zajęcia TAI CHI Pan Wojciech Wróblewski, którzy starali się zachęcić nowe osoby do wzięcia udziału w tych aktywnościach.

Pani Kierownik omówiła plany zajęć na semestr zimowy 2016/2017 oraz plany wycieczkowe i zwiedzanie. Słuchacze otrzymali wykaz tematów wykładów oraz plan pozostałych zajęć.

Spotkanie organizacyjne zakończone zostało "Minutą Ciszy" dla uczczenia pamięci Profesora Eugeniusza Majchrzaka, który opiekował się Zespołem Wokalnym PRAŻANKI przez cały okres jego działalności (lata 2009-2015).

 

Opracowanie: Krystyna Burchardt

Członek Samorządu Słuchaczy PUTW

 

 

 

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy - 29 czerwca 2016 r.

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego odbył się w dniu 29 czerwca 2016 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Hasło przewodnie Festiwalu brzmiało: "PIOSENKA CI NIE DA ZAPOMNIEĆ".

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016 - 20 czerwca 2016 r.

W dniu 20 czerwca 2016 roku odbyło się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016 Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Na spotkanie przybyli przedstawiciele najwyższych Władz uczelni w osobach: JE Prezydent prof. dr hab. Stanisław Dawidziuk, dr h.c. i Pan Kanclerz mgr Radosław Dawidziuk.

Zwiedzanie Filtrów warszawskich - 17 czerwca 2016 r.

Zaledwie 58 obiektów w Polsce może poszczycić się mianem pomnika historii. To najwyższa w naszym kraju forma ochrony zabytków. Od stycznia 2012 roku status taki ma również Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya, czyli najstarsza zachowana część Zakładu Centralnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Stacja Filtrów przy ul. Koszykowej została zaprojektowana przez Williama Lindleya i zbudowan pod kierunkiem jego najstarszego syna Williama Heerleina Lindleya. Obecnie zajmuje ponad 30 hektarów. To wyjątkowy kompleks zabytków architektury przemysłowej końcaXIX i pierwszej połowy XX wieku.

Konferencja "Bioróżnorodność to także MY" - 7-8 czerwca 2016 r.

Konferencja podsumowująca Projekt "Bioróżnorodność to także MY" odbyła się w dniach 7-8 czerwca 2016 roku. Do udziału w Konferencji z Praskiego UTW zaproszone zostały Panie Krystyna Burchardt i Anna Kwiatkowska -  jako jedyne przedstawicielki UTW z Warszawy. Grupa została zakwaterowana w 3 gwiazdkowym Hotelu ZAJAZD ROZDROŻE w Nieborowie. 

Konferencja "Rok dla Klimatu wśród Seniorów" - 12 maja 2016 r.

W dniu 12 maja 2016 r. odbyła się Konferencja podsumowująca projekt "Rok dla Klimatu wśród Seniorów" zorganizowana została przez Fundację Ziemia i Ludzie. Na Konferencję zaproszonych było ok. 40 przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Z ramienia PUTW wzięły udział Panie Aneta Pawłowska, Krystyna Burchardt i Jadwiga Pawełkiewicz.

Wykład - 13 kwietnia 2016 r.

Wykład na temat "Rozmaite interpretacje demokracji" przeprowadziła Pani prof. dr hab. Maria Szyszkowska - polska filozof i polityk, działaczka społeczna, wykładowca akademicki, Senator V Kadencji, autorka wielu wydawnictw naukowych.

Wykład - 11 kwietnia 2016 r.

W tym dniu mieliśmy przyjemność wysłuchania wykładu Pana doc. dr. Jerzego Wojciechowskiego na temat: "Komu pomagać: uchodźcom czy imigrantom?" 

Spotkanie Wielkanocne - 16 marca 2016 r.

W dniu 16 marca 2016 roku już po raz dziewiąty odbyło się przygotowane przez Słuchaczy Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie SPOTKANIE WIELKANOCNE. Na nasze spotkanie przybył Prof. dr hab. Stanisław Dawidziuk, Dr h.c. Prezydent WSM w Warszawie oraz Mgr Radosław Dawidziuk Kanclerz WSM w Warszawie.

Wykład - 22 lutego 2016 r.

W dniu 22 lutego 2016 roku dzięki Fundacji POLSKA RÓŻA odbył się wykład, który wygłosiła Pani dietetyk mgr Magdalena Kawka. Opowiadała nam o właściwościach dzikiej róży, którą przecież wszyscy znamy. Widujemy ją w ogrodach, na działkach, nad morzem i w wielu innych miejscach.

OSTATKI - 9 II 2016 r.

W dniu 9 lutego 2016 r. w Klubie Studenckim odbyło się taneczne zakończenie Karnawału Studentów naszego Praskiego UTW. Oprawę muzyczną zapewnili p. Joanna i p. Marcin, którzy prowadzą w poniedziałki zajęcia taneczne dla Słuchaczy, na które serdecznie zapraszają! Bal naprawdę się udał, humory dopisywały, co widać na zdjęciach. 

Następna taneczna impreza w kwietniu. Proszę się nastroić pozytywnie. Obecność pożądana!

Spotkanie Wigilijne - 16 grudnia 2015 r.

Spotkanie Wigilijne Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, jak co roku, odbyło się z udziałem Władz Uczelni. Tym razem byli obecni: Pan Prezydent WSM prof. Stanisław Dawidziuk, dr. h.c., Pani Prorektor dr Joanny Michalak-Dawidziuk, Pan Kanclerz WSM mgr Radosław Dawidziuk, Pan Dyrektor Centrum ds. Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego WSM mgr Tomasz Szmel.

Wykład 18 listopada 2015 r.

W dniu 18 listopada 2015 roku dzięki Fundacji "Ziemia i Ludzie" już po raz kolejny mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu. Tym razem wykładowcą był Pan Marcin Popkiewicz, który w bardzo jasny i przystępny sposób przybliżył nam temat "O ociepleniu klimatu na chłodno. W każdym wieku tworzymy klimat".

Obywatelski Parlament Seniorów - 1 X 2015 r.

"SENIORZY I PRZYSZŁOŚĆ POLSKI" pod takim hasłem w dniu 1 października 2015 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych w Sejmie RP odbyła się inauguracyjna sesja plenarna Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Towarzyszyła jej wystawa najstarszych UTW w foyer Sejmu.

PIKNIK EKOLOGICZNY - 18 września 2015 r.

Pod Hasłem "Bioróżnorodność to także MY" Fundacja "Ziemia i Ludzie" zaprosiła grupę Seniorów z Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie do wzięcia udziału w Pikniku Ekologicznym.

8 Ogólnopolskie Juwenalia III Wieku - 22-24 czerwca 2015 r.

W dniach 22-24 czerwca 2015 roku w Teatrze Palladium przy ulicy Złotej 9 w Warszawie odbyły się 8 Ogólnopolskie Juwenalia III Wieku organizowane przez Fundację AVE.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 - 15 czerwca 2015 r.

Dnia 15 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie ósmego roku działalności Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

W uroczystości udział wzięli JE Prezydent WSM prof. Stanisław Dawidziuk, dr h.c., JM Rektor prof. dr hab. Paweł Czarnecki, Pani Prorektor dr Joanna Michalak-Dawidziuk, Pan Kanclerz mgr Radosław Dawidziuk.

VI Dzień Warszawskich UTW na Torze Służewiec - 6 czerwca 2015 r.

Już po raz szósty, słuchacze 38 warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku spotkali się na Służewcu na dorocznej, największej w Polsce imprezie senioralnej stanowiącej integracyjne zakończenie roku akademickiego pt. "Dzień Warszawskich UTW na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu".

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook

rekru_online.png