Koło naukowe

Na Instytucie Nauk Prawnych, Administracji i Bezpieczeństwa działa Koło Naukowe Studentów Prawa i Administracji.kolo naukowe pia

Celem i zadaniem Koła jest pogłębianie wśród studentów wiedzy z zakresu prawa i administracji, nabycie umiejętności prowadzenia badań naukowych w ramach poszczególnych dyscyplin jak również przybliżenie im praktycznych aspektów działalności zawodów prawniczych i administracyjnych. Zrzeszamy studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania związane z prawem i administracją poprzez aktywne uczestnictwo w organizowanych przez Koło konferencjach naukowych, sympozjach, tematycznych panelach dyskusyjnych jak również spotkaniach z przedstawicielami zawodów prawniczych czy wyjazdach naukowych.
Nawiązując współpracę z sędziami, biegłymi sądowymi oraz oskarżycielami publicznymi, staramy się skorzystać z ich praktyki zawodowej, gdyż wiedzę można czerpać nie tylko z podręczników, ale i z doświadczeń życiowych i zawodowych innych.
W ramach Koła Naukowego regularnie organizowane są wizyty w instytucjach czy organach związanych z prawem i administracją takich jak m.in. Sejm, Trybunał Konstytucyjny, Sądy i Prokuratury, Policja, Straż Miejska, Jednostki Penitencjarne. Chcąc ugruntować zdobytą w czasie studiów wiedzę, planujemy także uczestnictwo w rozprawach odbywających się w sądach karnych i administracyjnych różnego szczebla. Udział w rozprawie umożliwia zapoznanie się, od strony praktycznej z zawodem prawnika od każdej strony postępowania: sędziego, oskarżyciela, obrońcy oraz pozwala poznać zachowania oskarżonych.
Jeżeli jesteś osobą, która chce zrobić coś więcej dla samej siebie, społeczności studenckiej oraz uczelni w czasie poza akademickim, masz pomysł na swoją aktywność i działalność Koła, chcesz poznać tajniki profesji prawnika, przyłącz się do nas.


Statut Koła Naukowego

 

Władze Koła Naukowego

Przewodniczacy Koła: Mirosław Kowalski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiceprzewodniczacy Koła: Joanna Izydorczyk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz: Joanna Dutkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekun Koła Naukowego - dr Norbert Malec, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koło Naukowe Studentów Prawa i Administracji - spotkanie 23 września 2014 r.

Efektem spotkania Koła Naukowego, które odbyło się w dniu 23 września 2014r. jest ustalenie planów działalności koła w roku akademickim 2014/2015. Studenci Wydziału Prawa i Administracji w wyniku przekazania informacji przez opiekuna koła dr Norberta Malca związanych z obchodami 20-lecia WSM pragną wpisać się w rocznicę działalności uczelni.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji bierze udział w imprezie Noc Muzeów

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji bierze udział w imprezie stołecznej Noc Muzeów 17 maja br., która odbędzie się w budynku MSW, ul. Stefana Batorego 5 w Warszawie, w godzinach 19:00 - 24:00.

Zajęcia praktyczne

W dniu 15 kwietnia 2013 r. Członkowie Koła Naukowego Studentów Prawa i Administracji i studenci prawa WSM wraz z opiekunem grupy dr Norbertem Malcem z Katedry Kryminalistyki i Kryminologii odbyli zajęcia praktyczne w Areszcie Śledczym Warszawa Służewiec, gdzie zapoznali się z pracą poszczególnych działów jednostki penitencjarnej oraz funkcjonowaniem Służby Więziennej.

Studenci kierunku Prawo konfrontują wiedzę teoretyczną z praktyką

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie podejmuje liczne działania w zakresie zapewnienia studentom naszej Uczelni konfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką.

Please publish modules in offcanvas position.