Zespół wokalny

Zespół wokalny powstał z początkiem roku akademickiego 2009/2010 z inicjatywy doc. dr Krystyny Jachny, opiekuna Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.


Na pierwsze zajęcia zgłosiło się 10 osób, ale na następne przyszło już 18 osób. Ponieważ zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, pierwszą propozycją znanego kompozytora p. Eugeniusza Majchrzaka - prowadzącego zespół - było przygotowanie kilku kolęd. Występ zespołu zarówno w środowisku słuchaczy PUTW, jak również pracowników naukowych i administracyjnych WSM spotkał się z owacyjnym przyjęciem.

Obecnie trwają próby partii zbiorowych do udziału w widowisku muzycznym - "Krakowiacy i Górale". Jednocześnie przygotowujemy się do wykonania utworów powszechnie znanych jak: "Kwiaty polskie", "Pamiętajcie o ogrodach", i in. z okazji 15-lecia istnienia naszej Uczelni, które odbędzie się w czerwcu br. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, są sympatykami wokalistyki do udziału w naszych zajęciach - w myśl maksymy "Idź tam, gdzie śpiewają, źli ludzie pieśni nie znają".

 

Wydarzenia Zespołu

 

Please publish modules in offcanvas position.