V Jubileuszowy Dzień Warszawskich UTW na Służewcu

Stało się tradycją, że uroczyste zakończenie roku warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbywa się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Już po raz piąty, tym razem 25 maja 2014 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku SGH we współpracy z Fundacją "Ogólnopolskie Porozumienie UTW" oraz Parlamentarnym Zespołem ds. UTW zorganizował ten wspaniały i pełen atrakcji dzień.

Imprezę zaszczycili wyjątkowi goście Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, Wiceprezydent m. st. Warszawy Włodzimierz Paszyński, dyrekcja Toru Wyścigów Konnych, celebryci, aktorzy i wielu innych znakomitych gości oraz ponad 4000 słuchaczy warszawskich UTW.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego Dnia UTW był Zbigniew Wodecki, który swoim śpiewem i dowcipami porywał uczestników do wspólnej zabawy. Po występie Pana Wodeckiego zespół grał przeboje z naszej młodości t.j. "Co nam zostało z tych lat", "Tango Milonga", "Nasza jest noc" i inne.

Głównym punktem imprezy był "Konkurs Kapeluszy". Jury pod przewodnictwem Miss Mazowsza Ewy Chojnowskiej z pomocą Pana Marka Siudyma miało nie lada problem, ponieważ naszym paniom i panom nie brakuje ani pomysłów, ani wyobraźni. Wytypowano 30 półfinalistek (tu znalazły się słuchaczki naszego PUTW - Pani Alicja Kozakiewicz i Pani Elżbieta Masikowska), z których wybrano 10 finalistek. Niestety żadna z naszych Pań nie trafiła do finału (a czasem i do półfinału), chociaż miały przepiękne i nietuzinkowe nakrycia głowy. Istne cudeńka!

Następnie można było obejrzeć paradę startujących w wyścigu koni, jak również wziąć udział w specjalnym wyścigu o Puchar UTW pod honorowym patronatem Posła Michała Szczerby, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. UTW, a nawet robić zakłady i tu niestety nie każdemy dopisała "szczypta" szczęścia.

Dla zaproszonych gości i uczestników serwowane były napoje, ciepły posiłek i piwo.

W namiotach wystawienniczych czekało na uczestników wiele atrakcji - badania, porady medyczne, pokazy makijażu, wiele instytucji promowało swoje produkty.

Był to naprawdę mile spędzony czas, nie tylko dzięki organizatorom, atmosferze i atrakcjom, ale przede wszystkim dzięki temu z kim go spędziliśmy - w gronie przyjaciół.

Miłym zaskoczeniem był dla nas fakt, że udało nam się spotkać i zaprosić do naszego grona Pana Prezydenta Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie prof. Stanisława Dawidziuka i Panią Prorektor dr Joannę Michalak-Dawidziuk.

 

Autorka tekstu: Krystyna Burchardt

Słuchaczka Praskiego UTW

 

 

Please publish modules in offcanvas position.