Mgr Przemysław Szymański

przemyslaw szymanskiPrzemysław Szymański – radca prawny, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, opiekun działającej na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji Kliniki Prawa.

Obszar jego zainteresowań naukowych obejmuje prawo administracyjne materialne i procesowe, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu gospodarki nieruchomościami, procesu budowlanego oraz zamówień publicznych, co odzwierciedla również obszar jego zainteresowań zawodowych.

 

Autor kilkunastu artykułów z zakresu prawa administracyjnego, m.in.

  • Podział nieruchomości jako przejaw realizowanego przez gminę prawa zagospodarowania przestrzeni, Samorząd Terytorialny w Polsce i w Niemczech, Warszawa 2015,
  • Możliwość bezprzetargowego wydzierżawiania przez gminę nieruchomości na okres powyżej 3 lat w świetle ustawy o gospodarce nieruchomościami, Z zagadnień nadzoru i kontroli organów władzy publicznej w Polsce, Tom II Warszawa 2015.

 

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultacje: Środy w godz. 18.00-19.00 Microsoft Teams

 

Please publish modules in offcanvas position.