Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy - 29 czerwca 2016 r.

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego odbył się w dniu 29 czerwca 2016 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Hasło przewodnie Festiwalu brzmiało: "PIOSENKA CI NIE DA ZAPOMNIEĆ".

W Festiwalu brało udział 27 solistów. Zgłoszeni kandydaci mogli wybrać dowolną piosenkę bliską sercu, która jest dla nich szczególnie ważna lub wiąże się z osobistymi przeżyciami, radosnymi wydarzeniami. Do udziału z Praskiego UTW przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie zgłosiły się dwie Panie:

- Krystyna Burchardt z piosenką "DO WIDZENIA PROFESORZE" dedykowaną Panu Eugeniuszowi Majchrzakowi jako pożegnanie i podziękowanie za wieloletnie prowadzenie Zespołu Wokalnego "PRAŻANKI",

- Anna Kwiatkowska z piosenką "POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT".

Tegoroczny Festiwal był na bardzo wysokim poziomie i Jury miało nie lada problem z oceną i nagrodzeniem tych najlepszych. Pani Krystyna Burchardt za wykonanie swojej piosenki została wyróżniona przez Przewodniczącą Jury Panią Martę Kuszakiewicz. Poza Dyplomem otrzymała nagrodę w postaci książki "Metoda spółgłoskowa" z osobistą dedykacją: "W PODZIĘKOWANIU ZA PIĘKNĄ PIOSENKĘ". Pani Marta jest aktorką Teatru Rampa, wokalistką, ekspertem w dziedzinie głosu opartą o wiedzę logopedyczną. 

Zakończenie było bardzo uroczyste. Wszyscy soliści biorący udział w Festiwalu otrzymali Dyplomy za uczestnictwo oraz uhonorowani zostali podarunkami. Odbył się także koncert galowy solistów, którzy otrzymali najwyższe lokaty.

 

Opracowanie: Krystyna Burchardt

Członek Samorządu Słuchaczy PUTW

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.