8 Ogólnopolskie Juwenalia III Wieku - 22-24 czerwca 2015 r.

W dniach 22-24 czerwca 2015 roku w Teatrze Palladium przy ulicy Złotej 9 w Warszawie odbyły się 8 Ogólnopolskie Juwenalia III Wieku organizowane przez Fundację AVE.

To wielkie święto SENIORÓW! Znowu cała seniorska pozytywnie artystycznie zakręcona Polska przybyła do Warszawy.

Tak zapraszała uczestników Fundacja AVE:

"Serdecznie zapraszamy do udziału w ósmej edycji Europejskiego Festiwalu Artystycznego Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Wszystkich Twórczych Seniorów. Idea naszej imprezy to artystyczna integracja studentów-seniorów. Przede wszystkim nasz festiwal adresujemy do chórów, zespołów, solistów, teatrów, kabaretów oraz grup tanecznych, plastycznych i literackich z Uniwersytetów III Wieku i innych aktywnych środowisk seniorskich".

Prezentacje sceniczne oceniało profesjonalne jury złożone z muzyków, tancerzy i aktorów. Prace plastyczne, fotografie i prace literackie oceniało profesjonalne jury złożone z artystów plastyków, fotografików i ludzi pióra.

Dlatego też jesteśmy ogromnie dumni z naszego Zespołu Wokalnego "Prażanki" Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, który przygotowany przez Pana Eugeniusza Majchrzaka, zaprezentował wiązankę starych tang. To już drugi występ naszego Zespołu na tej scenie, ta scena jest dla nich szczęśliwa. To był fantastyczny występ. Zespół otrzymał wyróżnienie w kategorii Muzyka- zespół artystyczny. Odrębne wyróżnienie otrzymał Pan Eugeniusz Majchrzak za wybitny akompaniament.

Ale to nie koniec laurów dla naszego Praskiego UTW. Nasz POETA - Pan Wiesław Lachiewicz zdobył III miejsce w kategorii Poezja! Do oceny jury przesłał 3 wiersze. Jak sam przyznaje: "Wiersze piszę z nieukrywanej potrzeby rozmowy z sobą, z bliskimi i ze światem, który mnie coraz bardziej zadziwia i fascynuje, jak też z poczucia piękna Ziemi oraz zwykłej powinności wykrzyczenia niepokoju w związku z postępującymi zagrożeniami dla człowieka i środowiska naturalnego".

Wielkie gratulacje i podziękowania dla zwycięzcy i wyróżnionych!

 

 

 

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

ul. Kawęczyńska 36
03-772 Warszawa

rektorat@mac.edu.pl
tel. 22 59 00 700 / fax 22 81 80 052


BIP

logo footer 2018 b
Facebook

rekru_online.png