VII Ogólnopolskie Juwenalia III Wieku

W dniach 9-11 czerwca 2014 roku odbyły się VII Juwenalia III Wieku w Warszawie. Ta ogólnopolska impreza organizawana jest przez Fundację AVE, a pomysłodawcą i wiernym entuzjastą przedsięwzięcia jest dyrektor Bartłomiej Włodkowski, który wraz z żoną Agnieszką i sztabem wolontariuszy organizuje ogrom praz związanych z przebiegiem tego wielkiego przedsięwzięcia.

Ten znakomity festiwal twórczych seniorów znów się rozrósł. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 125 "podmiotów wykonawczych", pod tą nazwą kryją się zespoły teatralne, kabarety, chóry, zespoły wokalne i soliści, zespoły taneczne... 

Oganizatorzy musieli realizować program na dwóch równoległych scenach Teatru - Palladium i Hybrydy, aby przesłuchać, zobaczyć i ocenić wszystkie prezentacje. Dodatkowo - z wyprzedzeniem - jurorzy oceniali nadesłane fotografię, malarstwo i literaturę. Na konkurs literacki wpłynęlo ponad 800 utworów, na których przeczytanie jurorzy przeznaczyli dwa tygodnie. Ta kategoria rozpoczęła swój festiwalowy żywot dopiero w ubiegłym roku. 

Uczestnicy tegorocznych Juwenaliów otrzymali w upominku wydawnictwo "Juwenalia III Wieku. Podsumowanie szóstej edycji największego w Europie Festiwalu Twórczych Seniorów 2013", które zawiera wszystkie nagrodzone i wyróżniopne teksty prozatorskie i wiersze, fotoreportaż z ubiegłorocznej imprezy, nagrodzone fotografie oraz wyniki konkursów we wszystkich kategoriach. 

I właśnie dzięki tej książce - z rocznym opóźnieniem - dowiedzieliśmy się, że nasza słuchaczka - poetka Pani Maria Celej otrzymała I nagrodę w kategorii poezja w 2013 roku za wiersze "Lampa" i "Jesienna kobieta"!  Natomiast Pan Eugeniusz Majchrzak - opiekun naszego Zespołu Wokalnego "Prażanki" otrzymał pierwsze miejsce wśród wyróżnionych kierowników artystycznych, akampaniatorów i aranżerów muzycznych za bardzo ciekawe opracowanie muzyczne piosenek o starej Warszawie.

Natomiast i w tym roku poeci nas nie zawiedli. Nasz słuchacz - poeta Pan Wiesław Lachiewicz otrzymał II nagrodę w kategorii poezja za wiersz "Kiedyś". Tak uzasadnili swój wybór jurorzy "za lekkość wierszy i czytelną swobodę twórczą"!

Wielkie gratulacje i podziękowania dla zwycięzców, którzy wspaniale reprezentują nasz Praski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

 

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.