dr Piotr Wąchal

piotr wachalPiotr Marek Wąchal – doktor nauk prawnych, radca prawny.
Studia prawnicze ukończył w roku 2004 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego broniąc pracy magisterskiej pt. „Wypadek drogowy – kryminalistyczne aspekty rekonstrukcji zdarzenia”, przygotowanej pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Tadeusza Tomaszewskiego.
W roku 2007 ukończył studia podyplomowe w zakresie „Diagnostyki Ryzyk i Likwidacji Szkód Ubezpieczeniowych w Ubezpieczeniach Majątkowych i Osobowych” na Akademii Finansów w Warszawie.
W roku 2013 uzyskał stopień doktora nauk prawnych broniąc na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozprawy pt. „Przestępstwo oszustwa asekuracyjnego”, przygotowanej pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Stanisława Pikulskiego.
W roku 2015 wpisany został na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Doktor Piotr Marek Wąchal jest autorem publikacji z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego i administracyjnego, co odzwierciedla jego zainteresowania o charakterze naukowym i zawodowym. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących ubezpieczeń gospodarczych, obejmujących teorię ubezpieczeń, kształtowanie zakresu ochrony ubezpieczeniowej, realizację świadczeń z tytułu umów ubezpieczenia, dochodzenie roszczeń oraz problematykę przestępczości ubezpieczeniowej.

Kontakt w sprawach naukowych i dydaktycznych :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Please publish modules in offcanvas position.